O kapele

hromadné  Dobrý den!

Zdraví Vás

Hana Matějová,

Soňa Šubrtová,

Martina Večeřová,

Pavla  Bělíková,

Miroslav Cihlo,

Marcela Poláková,

Kateřina Pavlasová,

tedy členové historického flétnového kvintetu

Paduana  Hispanica.

Hned na úvod by se slušelo vysvětlit, proč jsme kvintet, ačkoliv je nás  sedm. Je to ale jednoduché – flétnový kvintet znamená, že je nás pět    flétnistek a doprovázejí nás ctění muzikanti na kytary, a to Míra a  Pavla. Ačkoliv je nás tolik, jsme schopni hrát v jakémkoliv složení dle  individuálních požadavků.

 Název skupiny byl vybrán podle názvu renesanční skladby Paduana  Hispanica nebo-li Španělská pavana, svou melodií připomínající hudbu  z Noci na Karlštejně.

 

  Úvodem

Začátky se datují do roku 2002. K založení skupiny nás přivedlo  muzicírování. To bylo nejprve čistě historické a instrumentální  (gotika, renesance, baroko). Později jsme začali i zpívat, a to písně s  tématikou pijáckou, milostnou i písně z bitevních polí. Některé mají  snadný nápěv a ti, co nás rádi poslouchají, si s námi mohou i zazpívat,  případně zahrát.

Kromě dobových instumentálních skladeb tedy hrajeme i písně tzv. historického folku. Autorem těchto písní je Jaroslav Jung trubadúr z Kornelia, Olda „Šmudla“  Keltner či Bohumil Gábor. O hudební úpravy se stará kapelnice Hana  Matějová.

 

  A kde si nás můžete poslechnout?

Na hradech, zámcích, jarmarcích a bitvách. Téměř každoročně také pořádáme na našem domovském zámku v Pardubicích vlastní koncert. Máte-li však zájem poslechnout si nás i u sebe doma, máte možnost, a to prostřednictvím našich hudebních CD Veselí přeje nám král či Kratochvíle.